Lidé ve farnosti

pfrantisek František Čech

Administrátor (od 1. 7. 2022)

Datum svěcení: 22. 6. 2019

Pocházím kousek od středočeského Kolína, kde jsem se před třiceti lety narodil a vyrůstal společně s mladšími sourozenci (sestra, dva bratři). Velkou roli v mém životě hrála a hraje hudba, byť pro kolíňáka hraji netypicky na violu a občas i housle. Po gymnáziu jsem rok studoval v Olomouci historii a společenské vědy, nicméně jsem přehodnotil svou životní dráhu a nastoupil jsem formaci ke kněžství v katolické církvi. Ta probíhala postupně v Olomouci, Praze a Římě. Po ukončení studia jsem nejdříve působil v jedné farnosti na pražském Novém Městě a od července 2019 do letošního června byla mým domovem farnost v Praze na Jižním Městě. Mám rád dobré věci: jídlo, pití, literaturu, filmy i lidi.

janspanhel Bc. Jan Špaňhel

Trvalý jáhen (od 9. 10. 2021)

Datum svěcení: 9. 10. 2021

Je ženatý a s ženou Ilonou má čtyři děti ve věku od 11 do 30 let. Pochází z Valašska z malého městečka Vizovice, posledních 18 let žije s rodinou ve Vinoři.
Letos v lednu ukončil bakalářská studia na teologické fakultě Univerzity Karlovy a 9. října 2021 byl vysvěcen na trvalého jáhna. Od října 2021 působí v čakovické farnosti.

annasteinova Mgr. Anna Steinová

Pastorační asistentka ( od 18.3.2019 )

(*1979 v Praze). Je vdaná, má čtyři děti. Absolvovala dálkové magisterské studium Teologické fakulty JCU, obor Učitelství náboženství a etiky. Pastorační asistentkou čakovické farnosti je od 18. 3. 2019, ředitelkou Farní charity Čakovice od 1. 4. 2019.

Specializace ve farnosti:

• management farnosti: koordinace provozu a aktivit, koordinace akcí, granty, administrativa, e-mail, matriky, podklady pro web
  • pastorace: plánování pastoračního kalendáře, příprava setkání seniorů
  • plánování a organizace akcí pro děti – katecheze a programy pro děti
  • člen pastorační rady farnosti
  • člen týmu rekonstrukce varhan

Přítomnost ve farnosti: út a st 8 – 12 hod., odpoledne dle domluvy