Farnost Čakovice

ÚVOD SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA KNIHOVNA
Biblicka hodina

BIBLICKÉ HODINY ONLINE

Covid nás omezil v běžných aktivitách, ale je zároveň i výzvou k hledání nových způsobů, jak se propojovat, sdílet, povzbudit se, modlit se a společně žít.
Srdečně vás tedy zveme na online biblickou hodinu, která proběhne v úterý v čase 20:30 - 21:30 (platí pro každé úterý až do odvolání) přes platformu zoom.

Kdo máte zájem, můžete se připojovat od 20:00, abychom vyzkoušeli a vyladili techniku. Prosím zájemce, kteří nemají doposud zkušenost se systémem zoom, aby se připojili s dostatečným předstihem. Od 20:30 bychom oficiálně začali.

Program setkání by byl přibližně následující:

• Přivítání a úvodní modlitba
  • Prostor pro krátkou reflexi, jak se nám daří, s čím přicházíme, co neseme (každý max. 3 věty, také podle počtu, kolik nás bude).
  • Čtení biblického textu následující neděle
  • Modlitba a vyslovování částí textu, které k nám promlouvají
  • Krátké sdílení nad textem
  • Shrnující modlitba a rozloučení

Technické detaily připojení

Použijeme platformu zoom, v počítači by mělo stačit kliknout na následující odkaz:

Pokud nemáte již zoom nainstalovaný, vyzve vás to k instalaci. Instalace je s výhodou, ale mělo by to fungovat i bez instalace, přímo v prohlížeči. V tom případě klikněte na "join from browser". Vyzve vás to k zadání vašeho jména. Následně klikněte na tlačítko: "join with computer audio". Pokud máte kameru, tak se vám asi zapne sama.
Měli byste se dostat do "virtuální místnosti" a vidět ostatní účastníky. Dole jsou ikony na zapínání/vypínání kamery a zapínání/vypínání mikrofonu. Pokud nemluvíte, doporučuji mít mikrofon vypnutý a zapínat pouze na vaše sdělení.

Kdo nemá možnost propojení přes počítač, lze se k setkání připojit i pomocí telefonu, zatelefonování na jedno z následujících telefonních čísel: 5 3889 0161, 2 2888 2388, 2 3901 8272. Po zavolání budete vyzváni (anglicky) k zadání Meeting ID. Zadejte číslo 818 0953 0972 a stiskněte #. Následně zadejte číslo (Passcode) 179837 a stiskněte #.
Pokud máte bezplatný telefonní tarif, volání bude bezplatné, jinak je placené dle vašeho tarifu.

Kdyby Vás to někde vyzvalo k zadání Meeting ID a Passcode, tak jsou následující (stejné každý týden):
Meeting ID: 818 0953 0972
Passcode: 179837

Těšíme se na setkání.

Biblický citát na dnešní den
Neděste se, než bude konec, stane se mnoho zlého. (Lk 21:9)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Myšlenka na den: Jak je možné milovat Ježíše a netoužit po tom, aby se jeho slovo dostalo do celého světa? bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz