Farnost Čakovice
Youtube Facebook

Římskokatolická farnost u kostela sv. Remigia

Čakovice, Letňany, Třeboradice, Miškovice, Veleň

ÚVOD BOHOSLUŽBY SVÁTOSTI AKTIVITY FOTOGALERIE PSALI O NÁS CHARITA
Fotka Fotka Fotka

AKTUALITY

NEPŘÍTOMNOST P. STANISLAWA

V neděli 20. 9. nebude P. Stanislaw přítomen na mši svaté, sloužit ji bude P. A. Křišťan. V neděli 27. 9. P. Stanislaw také nebude na mši svaté přítomen, celebrovat bude P. J. Žák.

Bazar

VELKÝ BAZAR ADCH PRAHA

Arcidiecézní charita Praha vás zve na Velký bazar zimního oblečení v sobotu 3. 10. od 9 do 14 hodin v ambitech kostela sv. Tomáše na Malé Straně (Josefská 8, Praha 1). Váš příspěvek podpoří pomoc charity pro lidi v nouzi. Více informací zde.

POVINNOST NOSIT ROUŠKY

Milí přátelé, upozorňujeme na povinnost od 1. 9. nosit v prostorách našeho kostela roušku. Děkujeme.

PROSBA - DŮM PRO ADÉLKU

Milí přátelé, prosíme o vaši pomoc:
Jedna rodina z vinořské farnosti hledá dům k pronájmu jako chráněné bydlení pro duševně postiženou dceru. Poptávají dům se zahradou o velikosti alespoň 4+1, ideálně v oblasti Prahy 9, 3, 8, klidnější místo v soukromí s možností procházek do lesa v okolí. Nájemné nejlépe do cca 25 tisíc měsíčně, ale není rozhodující.
Kontakt: adelka@farnostcakovice.cz
Předem velice děkujeme za pomoc!

Ruzenec

ŽIVÝ RŮŽENEC HLEDÁ NOVÉ ČLENY

V naší farnosti hledáme nové členy do skupinky živého růžence. Členové skupinky se zavazují denně se modlit každý svůj určený růžencový desátek. Skupinka se nazývá „růže“ a měla by obsahovat dvacet osob, které se tak dohromady denně pomodlí celý růženec radostný, bolestný, slavný i světla. Více informací zde.

Schola

SCHOLA HLEDÁ NOVÉ ČLENY

Čakovická schola hledá nové zpěváky a hudebníky. Prosíme zájemce, aby nás kontaktovali na e-mail schola@farnostcakovice.cz.

HLAVNÍ NEJBLIŽŠÍ AKCE

SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ VE STARÉ BOLESLAVI

SVATOVÁCLAVSKÁ POUŤ VE STARÉ BOLESLAVI 27. 09. 2020 - 28. 09. 2020

Arcibiskupství pražské srdečně zve na Národní svatováclavskou pouť ve Staré Boleslavi, která proběhne ve dnech 27. 9. - 28. 9. 2020. Více informací na stránkách AP.

KURZ ALFA VE VINOŘI

KURZ ALFA VE VINOŘI 29. 09. 2020

Srdečně zveme všechny zájemce o seznámení s křesťanskou vírou na nový cyklus Kurzů Alfa, který začne 29. 9. 2020 ve Vinoři. Více informací v letáku.

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA INICIAČNÍ SVÁTOSTI

PŘÍPRAVA DOSPĚLÝCH NA INICIAČNÍ SVÁTOSTI

Příprava na křest dospělých - Letos od 1. 10. otevíráme nový cyklus přípravy na iniciační svátosti. Tato příprava je určena dospělým zájemcům o křest a také dospělým zájemcům o první přijetí eucharistie (kteří byli patrně poktřeni v dětství, ale neprožili ještě své první svaté přijímání). Srdečně všechny zveme. Bude nám ctí doprovázet Vás na cestě vedoucí k životu ze svátostí. Věříme, že tato investice do sebe sama a do vztahu s Pánem přinese jedinečné požehnání Vám i Vašim blízkým.

Setkání se budou konat na faře v Čakovicích ve čtvrtky od 19:00, příprava trvá asi půl roku (předpokládané přijetí svátostí bude na Velikonoce 2021). Na každém setkání Vás čeká společná modlitba, přednáška a diskuze (nové otázky jsou vítány). Těšíme se na Vás. Přihlašování probíhá u P. Stanislawa Góry na adrese stanislaw.gora@knez.cz.

Příprava na svátost biřmování - od 14. 1. 2021 se každých 14 dní bude konat příprava na svátost biřmování a nebo obnova svátosti biřmování. Zájemci se přihlašují u Anny Steinové - kancelar@farnostcakovice.cz.

BIBLICKÉ HODINY

BIBLICKÉ HODINY 06. 10. 2020

Srdečně vás zveme na biblické hodiny. Společně se budeme modlit a sdílet svůj život nad biblickým textem následující neděle. Zkusíme se podívat na Bibli jako na zrcadlo, ve kterém můžeme zahlédnout naše vnitřní prožívání, naše radosti a strasti, naše otázky a nejistoty. Cílem tedy primárně nebude hledat "správný výklad" textu, či o textu vést teoretické diskuze, ale prožít, jak text "mluví" ke mně konkrétně a o to mé autentické prožívání a můj autentický pohled se navzájem podělit s ostatními. To nás může obohatit, podepřít a povzbudit se na naší cestě. Doprovází Tonda Škoch ze Satalic.
Setkání se budou konat od 19:00 na faře v Čakovicích. Termíny: 6. 10., 20. 10., 3. 11., 17. 11., 1. 12., 15. 12. 2020.

MISIJNÍ KOLÁČ

MISIJNÍ KOLÁČ 18. 10. 2020

V rámci Misijní neděle 18. 10. proběhne v naší farnosti akce "Misijní koláč" ve spolupráci s Farní charitou. Po mši svaté bude od 10:00 následovat prodej "Misijního koláče" ve prospěch Likvidace Lepry a od 10:30 bude přednáška o činnosti organizace Likvidace Lepry.


Výtvarná soutěž
Biblický citát na dnešní den
Nauč nás počítat naše dny. (Ž 90,12)

Přejít na dnešní liturgická čtení na www.vira.cz

Kostel

Kontakt

Nám. 25. března 3/17, 196 00 Praha 9 - Čakovice (...)

Myšlenka na den: Život je vážná věc. Závisí na něm celá věčnost. bl. Jakub Alberione www.paulinky.cz

Proč chodit do kostela s dětmi
TOPlist